babskie sprawy

aloes aloe vera

Aloes słynie ze własnych marce antybakteryjnych, przeciwgrzybicznych, przeciwwirusowych i antyutleniających. Dodatkowo roślina ta działa walkę organizmu z wieloma chorobami, stymulując mechanizmy obronne. Aloes ma wielki wpływ nie ale na własną cerę i odporność, ale dodatkowo na organizm sercowo-naczyniowy.

Badania dowodzą, że aloes może hamować wzrost komórek raka skóry. Naukowcy przeprowadzili eksperyment na myszach albinosach na 2 etapie karcynogenezy. Badacze sprawdzili skuteczność aloesu – stosowanego miejscowo oraz doustnie. Pokazało się, że danie aloesu w dowolnej formie zmniejszyło ryzyko rozwoju nowotworu aż o 60%. Według naukowców takie stronie aloesu wychodzą z szerokiego stężenia antyutleniaczy, peroksydazy glutationowej, izoenzymów dysmutazy ponadtlenkowej, selenu, cynku oraz polisacharydów.

Na platformie kilku eksperymentów zakłada się, że aloes wpisany do krwiobiegu że w konkretnym stopniu zwiększyć transport tlenu. Wydane w 2000 roku badania pokazały jak poszczególne związki wprowadzone w aloesie działają na zmniejszenie poziomu cholesterolu, regulowanie ciśnienia natury i poprawę krążenia. Sukcesy tych pytań potwierdziły, że aloes zmniejsza ryzyko chorób serca. Co wysoce, wielu badaczy potwierdza, że aloes przyspiesza leczenie się oparzeń – tego typu uszkodzenia skóry goją się nawet o 9 dni szybciej!

Miąższ aloesowy(http://www.aloevera.net.pl/) spełnia wszystkie kryteria diety ortomolekularnej przydatnej w potyczce z nowotworami, jest źródłem 200 składników biologicznie aktywnych, w niniejszym 20 minerałów, 18 aminokwasów, 12 witamin, kilkunastu enzymów a ponadto antrachinonów, steroli i kwasów organicznych. Spośród wymienionych składników aż kilkadziesiąt wykazuje działanie immunostymulujące.

Ze względu na budowę kilkudziesięciu składników o dziele immunostymulującym oraz składników inhibujących mutageny miąższ aloesowy zapobiega chorobom nowotworowym.

, , ,

Comments are currently closed.